Hennessey vydala video zo svojho nového Hypercar Venom F5 Hypercar s rozmermi 1 792 koní F5, ktorý podstupoval vysokorýchlostné testovanie na dráhe. Nové zábery boli uverejnené pred plánovaným behom automobilu v vesmírnom centre NASA Kennedy koncom tohto roka, kde Hennessey bude cieľom overiť overenie nárokovanej najvyššej rýchlosti F5 311 mph.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie
Videoklip, ktorý je uvedený nižšie, ukazuje, že Hennessey Venom F5 sa posúva cez prevodovku pri vysokorýchlostnom behu. Vďaka užitočnej videokamere namontovanej na zadnom nárazníku teraz tiež vieme, že Hypercar pľuje plamene na každom plnom tvare klapky.
Aký je najrýchlejší výrobný automobil na svete?
Hennessey Venom F5 bol vyvinutý tak, aby súperil s Koenigsegg Regerou a Bugatti Chiron Supersport. Výroba bude obmedzená na iba 24 kusov, pričom každá má počiatočnú cenu 2,1 milióna dolárov (približne 1,5 milióna GBP). Ale napriek tejto očnej zavlažovacej postave, všetkých 24 automobilov už vyskočilo bohatí fanúšikovia Hypercar.
Ak sa však pozriete na nárokované čísla Venom F5, môžete pochopiť ich nadšenie. Stojí to polovicu z 3,1 milióna GBP Bugatti, ale vytvára Chiron Humbling 1 792 koní a krútiaci moment 1 617 Nm-dosť, hovorí Hennessey, na čas 0-62 mph 2,6 sekundy.
Ešte pôsobivejšie je, že firma tiež hovorí, že F5 pokryje sprint 0-186 mph za 8,4 sekundy, čo je rýchlejšie ako pretekár Formuly 1. Suchý, jed váži 1 360 kg, čo dáva automobilu nárokovaný pomer výkonu k hmotnosti 1 322 koní na tonu.
Venom F5 HURARS Počas vysokorýchlostného testovania pic.twitter.com/2th0xrkTNTN
– Hennesseyperformance (@Hennesseyperf) 10. januára 2022
Výkon pochádza z dvojmotorového motora 6,6 litra V8, ktorý Hennessey vyvinul a postavil úplne interne. Motory sú skonštruované pomocou vysoko pevných a ľahkých komponentov, vrátane kovaných hliníkových piestov, kovaných oceľových spojovacích tyčí, titánového výfukového potrubia a sacieho potrubia hliníka sochorov.
New Hennessey Venom F5: Chassis a aerodynamika
Na rozdiel od mnohých mimoriadne silných hypercars robí jed bez pohonu štyroch kolies. Namiesto toho sa napájanie odosiela cez sedemstupňovú automatickú prevodovku iba na zadné kolesá, zatiaľ čo Hennessey sa tiež ťažko zameriaval na aerodynamiku, aby pomohol dosiahnuť jej výkonnostné ciele.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie