, výskumný tím so sídlom v USA z Toyota a Stanford University vyvinul autonómnu GR supra, ktorá je schopná unášať a údajne má skúsené reakcie skúseného pretekára.
Pod dohľadom divokých driftových automobilov spoločnosť Toyota dúfa, že technológia pod ňou nájdu použitie vo svojich budúcich cestných vozidlách, čo motoristom dáva ďalšiu úroveň bezpečnosti – najmä keď čelia situáciám, ktoré sú mimo ich vodičských schopností.
Autá bez vodiča: Všetko, čo potrebujete vedieť o autonómnej revolúcii automobilov
Uvedeným príkladom je strata kontroly na mokrej a klzkej ceste. Profesionálni motoristi sa môžu rozhodnúť udržiavať kontrolu nad autom posunutím jeho rohov, veľmi starostlivo vyvážením škrtiacej klapky, brzdy a riadenia. Priemerný motorista pravdepodobne nemá na to zručnosti, ale nový projekt spoločnosti Toyota skúma, či by autonómna technológia mohla byť prospešná v týchto situáciách.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie
Na palube systémov vozidla využíva „vypočítané predvídanie“ počítačov. Výkonné procesory môžu simulovať stovky potenciálnych scenárov okolo rohu skôr, ako sa k nemu dostane motorista. Toyota tvrdí, že autonómny systém by sa mohol použiť na čítanie cesty a na vykonanie inštinktívnych zásahov, aby sa predišlo nehodám, a to uplatňovaním svojich vodičských schopností.
Projekt spoločnosti Toyota čerpá z výskumu z Stanfordskej univerzity. Študenti vytvorili autonómny systém riadenia koncepcie pre delorea, ktorý je schopný ovládať vozidlo pri unášaní. Spoločnosť Toyota tiež konzultovala mnohých závodných motoristov a analyzovala svoju techniku na kontrolu automobilov s cieľom zlepšiť túto technológiu.
6
Gill Pratt, vedecký pracovník a vedúci výskumného ústavu Toyota, povedal: „Každý deň existujú smrteľné havárie automobilov, ktoré sú výsledkom extrémnych situácií, keď by veľa motoristov potrebovalo nadľudské zručnosti, aby sa vyhli kolízii.
„Realita je taká, že každý motorista má zraniteľné miesta a aby sa predišlo havárii, často potrebujú manévre, ktoré presahujú ich schopnosti. Prostredníctvom tohto projektu sa spoločnosť Toyota Research Institute učí od niektorých z najskúsenejších motoristov na svete s cieľom rozvíjať sofistikované riadiace algoritmy, ktoré zosilňujú schopnosti ľudskej jazdy a udržiavajú ľudí v bezpečí. “
Najväčším cieľom spoločnosti Toyota je mať nulové straty z dopravných kolízií a spoločnosť sa tak zameriava na zlepšenie bezpečnosti automobilov, že je pripravená zdieľať svoju novú technológiu s ostatnými výrobcami, keď bude vyvinutá.
Čo si myslíte z novej samoobsluhy Toyota, supra? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie …